KIZ ÖĞRENCİ YURDUMUZDA 
SPOR SALONU BULUNMAKTADIR.

ERKEK YURTLARIMIZA ÖZEL

Sık sorulanlar

SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

  Herhangi bir dernek,vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

   T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyız.Herhangi bir dernek,vakıf veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz.Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda çağdaş,laik ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden dolayı ayrım yapılmaz. 

 Yurt nasıl yönetiliyor?
Yurtlarımız eğitimci ve uzman bir kadro tarafından yönetilmektedir.   
  Fiyatlarınıza hangi hizmetler dahildir?
    Öğrenci bütçeleri düşünülerek ayarlanmış fiyatlarımıza, KDV, kahvaltı, akşam yemeği, ulaşım (Kız Öğrenci Yurdu 1), 7/24 sıcak su, elektrik, yakıt, temizlik, sınırsız internet , güvenlik hizmetleri, uydu yayınları dahildir.

 
  Yurdunuzda  kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri veriliyor mu?
     Yurdumuzda haftanın 7 günü yemek ve kahvaltı ücretsiz verilmektedir. 

   Yurdumuzda yemek listeleri öğrenci istekleri dikkate alınarak haftalık hazırlanmaktadır. Yemek saatleri ikinci öğretimler de dikkate alınarak düzenlenmektedir.


  Yurt binalarının ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.
 
     Binalarımız en son teknoloji ile donatılmış merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılıyor.Isınma sistemlerimiz teknik ekibimiz tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Yurt binalarımız ısı ve ses izolasyonludur. Kalorifer kazanlarımızda yüksek kalorili ithal Sibirya kömürü kullanılmaktadır.
 Yurdun temizliği nasıl yapılıyor?
Yurtlarımızın temizliği hergün temizlik elemanlarımız tarafından yapılmaktadır.
  Kayıt için neler gerekir?

-Müracaat formu yurt müdürlüğünden alınır
-Sağlık raporu    
-Öğrenci belgesi
-4 adet fotoğraf                              
-Adli sicil belgesi (savcılıktan)
-İkametgah
-Öğrenci ve velisinin nüfus cüzdanı fotokopisi


  Ramazan ayında kahvaltı servisi ve sahur veriliyor mu?
 
   Ramazan ayı içerisinde oruç tutan öğrencilerimiz için sahur verilirken, tutmayan öğrencilerimiz için ise kahvaltı verilmektedir.


  Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
 
    Binalarımızın konumlarına, oda tip ve kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır. Yurda kayıtlar 1 Eylül 2017– 30 Haziran 2018 tarihleri itibariyle 10 aylık  bir öğretim yılı süreli olarak yapılmaktadır.


  Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?
 
    Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize, birici-ikinci öğretim olma durumunuza, sosyo-kültürel yapınıza, aynı  şehirden gelme durumuna vb. uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.


  Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?
 
    Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da yurt idarecilerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka müsait odaya nakil durumu gerçekleştirilebilmektedir.


  Ulaşım hakkında bilgi edinmek istiyorum.
 
        ERKEK ÖĞRENCİ YURDUMUZ:
İl Emniyet Müdürlüğü ve Adliye Sarayı'nın karşında bulunmaktadır. Üniversiteye giden bütün ulaşım araçları yurdumuzun önünden geçmektedir. Yurdumuz ünitersiye halk otobüsüyle 10 dk mesafededir. Ayrıca yurdumuz şehrin gözde alışveriş merkezlerine (Iyaş AVM, IYAŞ PARK)  5 dk., İyaş Bulvar’a 10 dk. yürüme mesafesindedir.Otogara 5dk yürüme mesafesindedir.


         KIZ ÖĞRENCİ YURDUMUZ 1:

Yurdumuz çarşı merkezine 10 dk yürüme mesafesindedir. Yurdumuzdan üniversiteye ücretsiz servis imkanı sağlandığı gibi, yurdumuzun önünden üniversiteye şehir içi halk otobüsleri de çalışmaktadır.

  Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz?
 
    Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Giriş-çıkışlar kontrollü kayıtlı olarak  yapılmaktadır. Ayrıca 24 saat güvenlik kameralı kontrol sağlanmaktadır.
05535224522
05058349001 05457809056
YURTLARIMIZDA ODALARDA
LCD TV VE BUZDOLABI BULUNMAKTADIRZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret122981